برند جیم کت سال 1855، شرکت H. von Gimborn به عنوان یک کارخانه شیمیایی-دارویی توسط داروساز Heinrich von Gimborn تأسیس شد. در ابتدا، این شرکت بر روی تولید خمیرها و قرص ها برای مصرف انسان متمرکز شد. مشابه محصولات امروزی برای حیوانات. از سال 1965، زمانی که اولین شیر کاهش‌یافته لاکتوز را برای پرورش بچه گربه‌ها ایجاد کردند، محصولات خود را در کارخانه خود در Emmerich am Rhein در منطقه Lower Rhine درست در مرز هلند تولید کردند. با گذشت زمان، تمرکز خود را گسترش دادند تا سگ‌ها را در بر بگیرد و برند GimDog در کنار GimCat وارد بخش میان‌ وعده غذای حیوانات خانگی شد.

از سال 1997، این شرکت از دانش انباشته شده خود در مورد همه چیز “گربه” استفاده می کنیم تا همه چیز را به دور کامل برسانیم و بستر گربه را از بتونیت، خاک رس طبیعی موجود در بایرن، ایجاد کردند. بستر گربه از برند Biokat تاکنون در این کارخانه در کلهایم ساخته شده است.

GimCat به دلیل محصولات با کیفیت خود که در بین گربه ها بسیار محبوب است، مشهور است. هنگام تحقیق و توسعه غذای کمکی برای حیوانات خانگی، ما مطمئن شدیم که به دوستان گربه‌های خود غذای پیشگیرانه می‌دهیم.

غذای گربه  GimCat برای حیوانات خانگی دقیقاً متناسب با نیازها و سلامت گربه ها است. با تنقلات لذیذ، هدف این است که غذاهای لذیذی برای گربه ها فراهم کنند و پیوند بین گربه و صاحبش را تقویت کنند. در این راه، ایجاد اعتماد و احساس رفاه را نیز هدف دارند. طیف گسترده ای از محصولات آنها شامل خمیر، قرص های ویتامین، غذای مرطوب، مالت گربه، علف گربه و سایر و تشویقی گربه است.