طرز تهیه غذای سگ با ماهی سالامون

مواد لازم :

 • 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • دو تکه ماهی سالمون با پوست
 • یک عدد کدو حلوایی
 • یک قطعه کلم بروکلی همراه با ساقه
 • 3 عدد سیب زمینی
 • 2 عدد هویج

دستور پخت :

 1. ساقه های کلم بروکلی خود را خورد کنید.
 2. پوست هویج ها را بکنید.
 3. کدوها را قطعه قطعه کنید.
 4. آنها را با هم مخلوط کنید و در فر یا پلوپز بپزید.
 5. سیب زمینی را همراه با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در فر یا هوا پز بپزید.
 6. در یک ماهی تابه یک قاشق باقیمانده از روغن زیتون را بریزید و ماهی را ابتدا از سمتی که پوست دارد سرخ کنید.(درجه حرارت ملایم)
 7. وقتی همه مواد آماده شدند آنها را به قطعات قابل خوردن برای سگ برش دهید مراقب باشید این غذا باید حداقل ۱۵ دقیقه سرد شود.

بالانس بودن جیره غذایی سگ بسیارمهم است اما تنوع آن اهمیت کمتری دارد. اگرچه وجود مقدار معینی سبزیجات در جیره غذایی سگ مفید است اما باید به خاطرداشته باشید که سگها حیواناتی گوشتخوارند واگرشما خود عادت به گیاه خواری دارید نباید تنها غذاهای گیاهی را به سگ تحمیل کنید.

ازدادن قطعات استخوانی کوچک که احیانا تیز نیزمی باشند به سگ خودداری کنید. برای تهیه غذا درخانه از ریه گوسفند و گاو استفاده نکنید زیرا این اندامها علاوه براینکه ارزش غذایی چندانی ندارند اغلب حاوی کیستهای انگلی بوده که می توانند موجب آلودگی انگلی سگ شوند.

عکس سگ در حال خوردن غذای خانگی سگ

ضمنا از پای مرغ نیز در صورت امکان استفاده نکنید، زیرا ارزش غذایی چندانی ندارد و زیادی آن می تواند منجر به یبوست گردد. درهر صورت توصیه می شود حتما غذای حیوانات را بصورت پخته به آنها بدهید که به این ترتیب احتمال آلودگی کاهش می یابد و باعث اسهال الهضم شدن آن می گردد.